Maršrutų sudėtingumo lygiai

Mototurizmo maršrutai pagal sudėtingumą dažniausiai skirstomi į šiuos lygius:

    1. Lengvi maršrutai. Asfaltuoti keliai geros būklės ir normalaus aukščio. Tam tikrais maršrutais važiuojame lengvai pasiekiamais pakrantės ar kalnų keliais, kurių kraštovaizdis įvairus.
    2. Šie maršrutai dažniausiai atsiranda kelių dienų kelionėse ir geros būklės asfaltuotuose keliuose. Tačiau šių kelionių metu mums taip pat gali tekti kelias dienas (2 ar 3) keliauti nešvariais keliais arba dideliame aukštyje, esant įvairioms oro sąlygoms. Kai kurie maršrutai apima daugiau posūkių, todėl svarbu, kad motociklininkai turėtų vairavimo patirties tokiomis sąlygomis.
    3. Maršrutai dažniausiai driekiasi asfaltuotais keliais, tačiau jie gali būti prastos būklės, su gana daug duobių ir sudėtingomis oro sąlygomis, arba gali būti intensyvus eismas, ypač vasaros mėnesiais (pajūrio kurortuose ar dideliuose miestų centruose).
    4. Važiavimas asfaltuotais keliais ir akmeniu grįstais takais, kurie paprastai yra geros būklės. Kai kuriose maršruto atkarpose keliai gali būti siauri, pavyzdžiui, tradiciniuose kalnų kurortuose. Gali būti, kad tam tikrais maršrutais ar didelėje kelionės dalyje susidursime su geros būklės nešvariais keliais, bet visada su gerai nusėstu gruntu. Dėl vėjo ir didelio aukščio važiavimas tam tikrose maršruto dalyse gali būti varginantis. Gali tekti kirsti seklias upes ar upelius, taip pat pereiti nedidelius smėlėtus plotelius.
    5. Teoriškai šie maršrutai yra sunkūs ir varginantys. Nepaisant to, gavę tinkamą patyrusių gidų palaikymą ir nurodymus, motociklininkai prisitaikys prie šių maršrutų ir galės valdyti galimus sunkumus, kurie gali kilti ir toliau saugiai mėgaudamiesi iš anksto numatytais maršrutais. Šiose kelionėse daugelis maršrutų yra keliais su žvyru, smėliu ar purvu, todėl motociklininkai atsipalaidavę mėgausis nepakartojamais kraštovaizdžiais. Būtina vairavimo bekelėje patirtis.